Rusztowanie drabinowe i warszawskie – co to jest?

Trudno bez rusztowania wyobrazić sobie wznoszenie murów, ścian, czy też wykańczanie elewacji i wykonywanie robót na wysokościach. Na rynku dostępna jest szeroka gama tego typu produktów. Każde z nich wyróżniają się nie tylko nazwą, ale także konstrukcją, na bazie której powstają. Jednymi z najpopularniejszych rusztowań są warszawskie. Z kolei innym, często wybieranym rozwiązaniem jako alternatywa, są rusztowania drabinowe. Czym się charakteryzują?

Rusztowanie warszawskie — co to jest i jakie ma zastosowanie?

Rusztowanie warszawskie, choć proste w konstrukcji, jest niezwykle funkcjonalne i wydajne dla wielu rodzajów prac remontowych i wykończeniowych. Zbudowane z trwałych stalowych rur, które są spawane w ramy, zapewnia niezbędną stabilność nawet przy wyższych obciążeniach. Jego podesty, w zależności od potrzeb i preferencji, mogą być wykonane zarówno z wytrzymałej stali, jak i z solidnego drewna.

Jednym z największych atutów rusztowania warszawskiego jest łatwość montażu. Segmenty łączą się ze sobą w sposób intuicyjny, bez konieczności stosowania dodatkowych narzędzi czy elementów. Jeśli konstrukcja nie przekracza 5 metrów wysokości, nie ma potrzeby dodatkowego kotwienia. Ale w przypadku, gdy osiąga swą maksymalną wysokość, czyli 8 metrów, zaleca się jej stabilizację poprzez zakotwiczenie za pomocą czterech odciągów.

Dzięki swojej wszechstronności, rusztowanie warszawskie jest idealnym wyborem zarówno dla prac wykonywanych na zewnątrz, jak i w pomieszczeniach. Jego konstrukcja jest nie tylko łatwa w montażu, ale również łatwa w demontażu, co sprawia, że jest wyjątkowo praktyczne w transporcie i przemieszczaniu. Opcja dodania kółek czyni je jeszcze bardziej mobilnym, pozwalając na szybkie i wygodne przemieszczanie się między różnymi miejscami pracy.

Szeroka oferta rusztowań dostępna jest na https://www.bricoman.pl/materialy-budowlane/drabiny-betoniarki-taczki/rusztowania

Rusztowanie drabinowe — czym jest alternatywa dla tradycyjnych drabin?

Rusztowanie drabinowe, zwane również minirusztowaniem, to innowacyjne i praktyczne rozwiązanie dla osób, które szukają alternatywy dla standardowej drabiny. Dzięki swojej specyficznej konstrukcji, łączącej w sobie cechy drabiny i rusztowania, jest znacznie bardziej stabilne i bezpieczne. Składa się z dwóch przystawnych drabin, które są ze sobą połączone przy użyciu platformy roboczej. Stabilność całej konstrukcji zwiększają dodatkowo stabilizatory, a platforma robocza może być regulowana i umieszczana na różnych poziomach, w zależności od indywidualnych potrzeb.

Minirusztowanie drabinowe to idealny wybór dla prac wewnętrznych, takich jak malowanie, tapetowanie czy glazurowanie ścian. Jego konstrukcja pozwala na ustawienie na nierównych powierzchniach, a nawet na schodach, co jest dużym atutem, gdyż wysokość pomostu jest regulowana co stopień. Jednym z praktycznych dodatków, które zwiększają funkcjonalność minirusztowania, są kółka. Ułatwiają one przesuwanie konstrukcji, co jest szczególnie przydatne przy pracach, które wymagają częstego zmieniania pozycji.

Materiał partnera