Uchwyty do telewizorów — najczęstsze pytania

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem uchwytu do telewizora, na pewno przychodzą Ci na myśl różnorodne pytania. Warto przyjrzeć się najczęściej nurtującym klientów zagadnieniom, aby mieć świadomość, na co zwrócić uwagę przy wyborze takiego przyrządu.

Dlaczego warto kupić uchwyt do telewizora?

Uchwyty do telewizora pozwalają zaoszczędzić przestrzeń. Nie trzeba szukać specjalnych szafek, które umożliwiałyby ustawienie sprzętu, wystarczy go podwiesić. Można wyposażyć się w uchwyty, które sprawiają, że ekran wisi na ścianie niczym obraz oraz przyrządy podwieszane na suficie. Wybierając konkretne urządzenie warto kierować się wielkością pomieszczenia oraz jego planowaną aranżacją. Płaski uchwyt sprawdzi się tam, gdzie można sobie pozwolić na to, aby na wprost umieścić kanapę, a sufitowy na przykład w pokojach hotelowych, czy innych ograniczonych przestrzeniach.

Co to jest standard VESA?

Standard VESA określa rozstaw otworów na śruby, które znajdują się na powierzchni uchwytu. Pierwsza podawana wartość to odległość między otworami poziomymi, a druga dotyczy dystansu między tymi pionowymi. Wartość standardu VESA podawana jest w milimetrach. Kupując uchwyt do telewizora trzeba koniecznie sprawdzić, czy jest on kompatybilny z posiadanym odbiornikiem.

Czy uchwyt do telewizora może się poruszać?

Tak, uchwyt do telewizora ruchomy pozwala przeważnie na poruszanie ekranem w dwóch zakresach. Zazwyczaj możliwa jest regulacja obrotu oraz kąta nachylenia. Niektóre produkty mają podwieszane obrotowe ramię, które sprawia, że można nimi odpowiednio manipulować w znacznie większym zakresie. Ruchomy uchwyt do telewizora stwarza wiele możliwości regulacji.

Czy to ważne, jaki udźwig ma uchwyt?

Koniecznie weź pod uwagę udźwig uchwytu, który mówi o tym, jak ciężkie urządzenie może być podtrzymywane przez ten funkcjonalny przyrząd. Inaczej sytuacja będzie wyglądać w wypadku mniejszych sprzętów (https://ihaa.pl/uchwyty-do-telewizora-55-cali), a inaczej w przypadku naprawdę dużych urządzeń (https://ihaa.pl/uchwyty-do-telewizora-65-cali). Uchwyty do telewizora 55 cali będą miały inny udźwig, niż takie, które muszą sobie poradzić z większym ciężarem. Dlatego wybierając konkretne urządzenie pamiętaj o tym, żeby koniecznie zwrócić uwagę na ten parametr. Uchwyty do telewizora 65 cali muszą być bardziej odporne.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie uchwytu?

Poza już wspomnianymi parametrami, wybierając uchwyt do telewizora warto zwrócić uwagę na kilka dodatkowych elementów. Jednym z nich jest estetyka. Warto, aby uchwyt posiadał maskownicę, która zasłania śruby montażowe i kable. Nie powinien być także zbyt duży, aby nie rzucać się przesadnie w oczy. Inną istotną kwestią jest to, że powinien posiadać solidną podstawę, aby nie uległa ona przeciążeniu. Taki przyrząd powinien być również wykonany z odpowiednio trwałych materiałów — na przykład ze stali. Ważne, aby nie zużył się szybko, a telewizor nie spadł i się nie uszkodził. Wszystkie te parametry mają znaczenie przy wyborze odpowiedniego uchwytu, trzeba jednak przede wszystkim pamiętać o tym, aby dobrać przyrząd do odbiornika telewizyjnego.