Jakie imię dla spokojnego psa?

spokojny pies

Gdy w naszym życiu pojawia się nowy członek rodziny, który ma cztery łapy, kudłaty ogon i charakterystyczne uszy, zaraz po adopcji następuje moment wybrania dla niego odpowiedniego imiona. Choć niezależnie czy psa kupujemy z rasowej hodowli, czy bierzemy go ze schroniska tudzież innej fundacji to mamy zazwyczaj dostęp do informacji o naszym pupilu. Jego poprzedni opiekunowie bowiem mogą dać nam wskazówki odnośnie jego przyszłej tresury, a także szczegóły jego usposobienia i charakteru. Zwierzęta bywają tak zróżnicowane, jak ludzie i to nie tylko pod względem fizycznym. Dwa psy rady doberman potrafią kompletnie różnić się charakterami, mimo podobnego wyglądu. Jakie imię wybrać dla spokojnego pieska?

Jak więc nazwać psa, aby wybrane przez nas imię do niego pasowało?

Niezależnie od charakteru psa imię dla niego powinno być w miarę krótkie, najlepiej maksymalnie dwusylabowe. Dobrze też, aby po zawołaniu naszego psa wszyscy w parku wiedzieli, że jest on przyjazny i nie stanowi zagrożenia dla innych pupili czy też dzieci. Jeśli nazwiemy psa Lucyfer, nie będzie się on kojarzył pozytywnie i łagodnie, a raczej energicznie i niegrzecznie. Natomiast przy usłyszeniu wyrazów typu Chrupka, Abba, Fafik czy Tosia mamy niemal sto procent pewności nasz podopieczny będzie od razu kojarzony z charakterem aniołka. To dlatego wybór imienia dla psa jest tak ważny.

Jak cię słyszą, tak cię widzą

Pierwsze wrażenie jest niezwykle ważne. I choć w tym przypadku mowa jest o wrażeniu słuchowym to także i ono toruje drogę pozostałym wyobrażeniom o naszym pupilu. Fryzia, Fignaś czy Bobuś już na sam dźwięk tego słowa przywołują raczej pozytywne skojarzenia. Aby tak się działo dobrze jest, aby przy wyborze imiona dla naszego podopiecznego wybierać nie tylko krótki wyraz, ale i taki, który będzie zdrobnieniem. Zdrobnienia bowiem kojarzą się od razu z łagodnym, spokojnym i uroczym zwierzęciem, które nie zrobi nikomu krzywdy.

Nasze propozycje imienia dla spokojnego psa to:

  • Zygi
  • Busia
  • Śnieżka
  • Łapka
  • Biszkopt
  • Loki
  • Bolek/Lolek
  • Reksio

Dużą wagę należy przekłuć do wyboru odpowiedniego imiona dla pupila, bowiem gdy nauczy się on reagować na nie, będzie je pamiętał już na zawsze.