Jakie łóżko dla dziecka kupić? Czym się kierować?

łóżko

Rzecz, wydawać by się mogło, banalna – zakup łóżka dla naszego dziecka. Idziemy do sklepu i to, które nam się spodoba, od razu wybieramy. Jeszcze jak się doda do tego fakt, że w dzisiejszych czasach półki sklepowe niemal uginają się od towaru, to zakup powinien być błahostką. Czy oby jednak na pewno tak to w rzeczywistości wygląda? Nic bardziej mylnego. Chyba już nikogo nie zdziwi fakt, że mało który klient, kupuje łóżko dziecięce od razu w pierwszym sklepie, do którego zawitał (WNM Group oferuje wygodne i praktyczne łóżka dla dzieci i młodzieży).

Wbrew pozorom, im większy wybór, tym trudniej podjąć szybką decyzję. Łóżko pojedyncze, łóżka wysuwane dla rodzeństwa, piętrowe łóżko dla dzieci. Wybór niejednokrotnie potrafi przyprawić o zawrót głowy. Na co zatem zwrócić uwagę, żeby sobie ułatwić tę decyzję i przy tym wszystkim nie dostać oczopląsu? Które aspekty będą grały pierwsze skrzypce?

Po pierwsze i przede wszystkim, warto tutaj skupić się na bezpieczeństwie naszych pociech. Na nic zda się przepiękne łóżko, w którym dziewczynka poczuje się jak księżniczka, a chłopiec niczym książę, jeżeli będziemy drżeć z niepokoju czy nic im się w nocy nie stanie plus jeżeli łóżko będzie niewygodne. Oczywiście, wygląd nie pozostaje tutaj całkowicie bez znaczenia, bo dzieci i tak nie są świadome czyhających niebezpieczeństw i piękny wygląd jest w stanie znacząco poprawić im humor, ale patrząc na to, co oferują nam dzisiaj sklepy, nie będzie problemu, żeby połączyć te oba kryteria.

W przypadku mniejszych mieszkań, na pewno sprawdzą się łóżka na antresoli. Antresola dziecięca zaoszczędzi mnóstwo miejsca i jest też przy tym wszystkim bardzo uniwersalna. Mebel ten można zamontować w mieszkaniach wysokosufitowych, na poddaszu, ale także w lofcie. Możliwości jest naprawdę wiele. Do tego umiejętny montaż (a zatem skorzystanie tylko z trwałych i wytrzymałych materiałów) zapewni dzieciom nie tylko całkowite bezpieczeństwo, ale również pozwoli wykorzystać niezagrodzoną przestrzeń wokół, na umieszczenie innych mebli i przedmiotów. Z resztą, które dziecko nie lubi tego rodzaju łóżka? Dodatkowa zabawa i radość dzieci gwarantowane.

Jeżeli jednak mamy co najmniej dwójkę dzieci, a chcemy uniknąć batalii w stylu: “Ja śpię na górze”, wystarczy zdecydować się na zakup łóżka podwójnego dla dzieci. Na pewno zajmie ono mniej miejsca niż dwa łóżka pojedyncze (które, swoją drogą też są warte uwagi i o których później będzie mowa) , a jeszcze jak się dodatkowo wybierze model z zabudowanymi szufladami, zaoszczędzi się przy tym jeszcze więcej przestrzeni i zyska dodatkowe miejsce do przechowywania.

Łóżka domki zaciekawią niejednego. Z roku na rok domek do spania dla dziecka jest coraz częstszym wyborem kupujących i zyskuje on na popularności. Jeżeli jesteśmy w stanie pozwolić sobie na coś mniej uniwersalnego, ale za to bardziej wyrafinowanego i wyjątkowego, to jest to również opcja warta przemyślenia. Jeżeli jednak mamy tutaj obawy, że ten rodzaj łóżka szybko się znudzi naszym dzieciom, to tutaj również mamy rozwiązanie, gdyż wiele takich łóżek-domków będzie się nadawało dla starszych dzieci, a nawet młodzieży. Ucieszą się z niego np. nastolatki, które będą mogły je przerobić po swojemu i poczuć przy tym element samodecyzyjności. Zatem ich wybór, wcale nie musi oznaczać konieczności dość szybkiej wymiany na inny model. Z resztą, zakup takiego domku sprawi, że dziecko, oprócz oczywistego snu i regeneracji, będzie mogło skorzystać ze świetnej zabawy, a czy nie zależy nam na radości i szczęściu naszych kochanych dzieci?

Wracając jednak jeszcze do łóżek pojedynczych, pojedyncze łóżka świetnie sprawdzą się w małym pokoiku. Jeżeli zatem mamy jedno dziecko, które co prawda ma swój własny pokój, ale nie jest on bardzo przestronny, warto przemyśleć zakup takiego łóżka. Łóżka pojedyncze dla dzieci, tak samo jak piętrowe łóżka dziecięce, pozwalają nie zagracać pokoju naszych pociech, dzięki czemu, dziecko nie będzie czuło się tak przytłoczone i będzie mogło wykorzystać pozostałe miejsce na ułożenie innych przedmiotów, takich jak stolik nocny czy też fortepian.

Wracając do naszego pytania, kupując łóżko dla swoich dzieci, w pierwszej kolejności zwróć uwagę na ich bezpieczeństwo i komfort, a dopiero potem na wygląd.